London Business School Yıldız Holding Kadın Platformu’nu ‘örnek vaka’ seçti

Yıldız Holding Kadın Platformu çatısı altında fırsat eşitliğine yönelik yürütülen çalışmalar, London Business School tarafından ‘örnek vaka çalışması’ haline getirildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından Harvard Club of New York’ta ‘Kadın Girişimciliğini Geliştirecek Etkin Ekosistemler Oluşturmak’ etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte, London Business School’un Yıldız Holding şirketlerinin kadın girişimciliğini desteklemek için yaptığı projeleri anlatan örnek vaka çalışması, üst düzey Birleşmiş Milletler temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileriyle paylaşıldı.

Açıklamada etkinlikteki görüşlerine yer verilen Yıldız Holding Kadın Platformu Elçisi Begüm Mutuş, holdingin global değerlerinden biri olan kapsayıcılık ve çeşitliliği odağına alarak çalışmalarına devam eden kadın platformunun bugüne dek kadınların güçlenmesine yönelik pek çok öncü adım attığını belirtti.

Mutuş, bu kapsamda Yıldız Holding ve şirketlerinin kadın girişimciliğinin artırılması için yürüttüğü çalışmalar başta olmak üzere, fırsat eşitliğinin her alanda tesis edilmesi amacıyla hayata geçirdiği uygulamaların London Business School tarafından örnek vaka çalışması haline getirilerek tüm dünyayla paylaşıldığını ifade etti.

”Herkes için eşit fırsatlar yaratmayı amaçlıyoruz”

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ülker de kadınların ekonomiye katılımını güçlendirmek ve kadın girişimciliğini desteklemek amacıyla faaliyetlerini sürdüren platformun yürüttüğü çalışmaların küresel ölçekte örnek gösterilmesinden memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Yıldız Holding olarak çeşitlilik ve kapsayıcılığa verdikleri önemle değer zincirindeki herkes için eşit fırsatlar yaratmayı amaçladıklarına işaret eden Ülker, şunları kaydetti:

”Ekosistemimizin tamamına yayılan projeler ve işbirlikleriyle kadınların güçlenmesine katkıda bulunarak daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi ile yaptığımız ortak çalışmaların yakın zamanda BM Genel Kurulu özel oturumunda tüm dünyaya örnek olarak gösterilmesi ve şimdi de projelerimizin London Business School tarafından başarılı bir vaka örneği olarak raporlaştırılması bu konudaki kararlılığımızı açıkça ortaya koyuyor.”

 

Platform, yürüttüğü çalışmaları ödüllerle taçlandırıyor

UN Women’ın hayata geçirdiği Kadın Girişimciliğini Hızlandırma Programı’nın (Women Entrepreneurship Accelarator Programme) stratejik partnerlerinden biri olan Yıldız Holding’in yürüttüğü projeler sayesinde son 3 yılda kadın girişimciler için 10 milyon doları aşan değerde etki oluşturuldu.

Yıldız Holding Kadın Platformu, fırsat eşitliği kapsamında yürüttüğü başarılı çalışmalarını aldığı ödüllerle de taçlandırıyor. Yıldız Holding Kadın Platformu, AIDEX 2023 Küresel İnsani Yardım Etkinliği kapsamında ‘Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ ödülü ile Stevie Ödülleri’nde ‘Kadınların Geliştirilmesi ve Güçlendirilmesi’ kategorisinde bronz ödülün sahibi oldu.

Yıldız Holding Kadın Platformu, Kadın Dostu Markalar Farkındalık Ödülleri’nde de ”Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Bilinci” kategorisinde ödül aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x