SHIB, XRP, SOL, AVAX Coin ve Bu 6 Coin İçin Al-Sat Seviyeleri!

Bitcoin’in 70.000 doların üzerinde kalmakta zorlanıyor. Bu da uzun süredir devam eden rallinin sona erdiğine dair sinyaller veriyor. Bitcoin ve AVAX Coin dahil altcoinler içi yakın vadede düzeltmeler mi yoksa ralliler mi devam edecek? Kripto analisti Rakesh Upadhyay, bunu öğrenmek için ilk 10 kripto paranın teknik resmini inceliyor.

BTC, ETH, BNB, SOL ve XRP Coin analizi

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin son zamanlarda dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu da alıcılar (boğalar) ile satıcılar (ayılar) arasında bir yön eksikliği olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, son zamanlardaki en yüksek seviyelerine yakın bir yerde konsolide olması, boğaların satış yapmak yerine pozisyonlarını koruduğunu gösteren olumlu bir işaret olarak görülüyor. Yükselen 20 günlük üstel hareketli ortalama ve pozitif bölgedeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), boğaların kontrolde olduğu fikrini daha da destekliyor. Fiyatın 71.770 ila 73.777 dolar direnç bölgesinin üzerine çıkması 80.000 dolara doğru bir yükselişi tetikleyebilir. Öte yandan, fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın altına inerse, boğaların kar aldığını gösterecektir. Bunun da potansiyel olarak 61.107 dolarlık 50 günlük basit hareketli ortalamaya doğru bir düşüşe yol açması mümkün.

Binance Coin (BNB) fiyat analizi

BNB, birkaç gün boyunca %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 588 dolar civarında mücadele etti. Daha sonra 28 Mart’ta kararlı bir yükseliş hamlesi yaptı. Fiyat 588 doların üzerinde kalırsa, BNB’nin 645 dolarlık genel dirence ulaşması mümkün. Bu seviyenin bir engel olarak hareket etmesi olası. Ancak boğalar bunun üstesinden gelirse, BNB’nin yükseliş trendinin bir sonraki ayağını 669 dolara ve sonunda 692 dolara başlatması muhtemel. Ayılar için zaman tükeniyor. Geri dönüş yapmak istiyorlarsa 645 dolar seviyesini şiddetle korumaları gerekiyor. Ayrıca, BNB’yi 20 günlük EMA’nın (552 dolar) altına çekmeleri lazım. Bunun da 495 dolara doğru daha derin bir düzeltme başlatması olası.

Solana (SOL) fiyat analizi

Solana, ayı trend çizgisinde dirençle karşılaşıyor. Bu da ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığının sinyalini veriyor. Fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın (175 dolar) altına inerse, kısa vadeli avantajı ayılar lehine çevirecektir. SOL’un 162 dolara ve bunun altında 50 günlük SMA’ya (141 dolar) düşmesi mümkün. Boğalar düşüşü önlemek istiyorsa, fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmak zorunda kalacaklar. SOL’un daha sonra 205 dolarlık sert genel direncin üzerine çıkmaya çalışacaktır. Bu gerçekleşirse, SOL’ın 267 dolara yükselişin bir sonraki ayağını başlatması mümkün.

Ripple (XRP) fiyat analizi

XRP birkaç gündür 20 günlük EMA’nın (0,62 dolar) yakınında işlem görüyor. Bu da bir sonraki yönsel hareket hakkında belirsizliğe işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın altında kalırsa, XRP’nin boğa trend çizgisine düşmesi mümkün. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü altında bir kırılma ayılar için bir avantaja işaret edecektir. XRP’nin daha sonra 0,52 dolara kadar düşmesi olası. 20 günlük düz EMA ve orta noktaya yakın RSI, arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyatı 0,69 doların üzerine çıkarırlarsa avantaj boğaların lehine olacaktır. Bunun da 0,74 dolarlık zorlu dirence doğru bir rallinin yolunu açması olası.

ADA, DOGE, SHIB, TON ve AVAX Coin analizi

Cardano (ADA) fiyat analizi

Ayılar ADA’yı 0,68 dolarlık kırılma seviyesinin altında tutmaya çalışıyor. İşte bu olumsuz bir bir işaret. Fiyatın 0,63 doların altına düşmesi, ADA’nın birkaç gün boyunca 0,68 dolar ile 0,57 dolar arasında kalacağını gösterecektir. 20 günlük EMA (0,66 dolar) aşağı doğru eğilmeye başladı. Ayrıca, RSI orta noktaya yakın. Bunlar da alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat yükseldikten ve 0,70 doların üzerine çıktıktan sonra boğalar sürücü koltuğuna oturacak. Bu gerçekleşirse, 0,81 dolara yükselme olasılığı artar. Ayılar, 0,57 doların altına inildiğinde kontrolü tekrar ele alacak. Çünkü bu düşüş eğilimli bir baş ve omuz formasyonunu tamamlayacak.

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi

Dogecoin yükseliş trendinde geri çekildi. Bu da traderların 0,23 dolarlık genel direnç yakınında kar rezervasyonu yaptığını gösteriyor. DOGE’nin 0,19 dolarlık kırılma seviyesine kadar düzeltme görmesi mümkün. Fiyat bu seviyeden toparlanırsa, boğaların seviyeyi desteğe çevirdiğini gösterecektir. Bu da 0,30 dolara yükselme olasılığını artıracaktır. Fiyat 0,19 doların altına inerse bu olumlu görüş geçersiz olacaktır. Bunun da 20 günlük EMA’ya (0,17 dolar) düşüş için kapıları açması olası. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü altında bir kırılma DOGE’yi 50 günlük SMA’ya (0,13 dolar) düşürebilir.

Avalanche (AVAX Coin) fiyat analizi

AVAX Coin, flamanın destek hattından sıçramakta zorlanıyor. Bu da ayıların baskıyı sürdürdüğünü gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın (53 dolar) altına düşerse AVAX Coin fiyatının 50 dolara kadar gerilemesi mümkün. Bu seviyenin yine alıcıları çekmesi olası. Ancak ayılar galip gelirse, AVAX Coin fiyatının 50 günlük SMA’ya (46 dolar) doğru daha derin bir düzeltme başlatması muhtemel. Aksine, fiyat destek hattından toparlanırsa, AVAX Coin flamanın direnç hattına ulaşabilir. Flamanın üzerinde bir kırılma ve kapanış, gücün ilk işareti olacaktır. AVA Coin fiyatının daha sonra 65 dolar ‘lık sert genel direnci yeniden test etmesi olası.

Shiba Inu (SHIB) fiyat analizi

SHIB rahatlama rallisi %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,000032 dolarda satışla karşılaştı. Bu da ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat düşer ve 20 günlük EMA’nın (0,000028 dolar) altına inerse, 50 günlük SMA’ya (0,000021 dolar) düşme riski artacaktır. Böylesine keskin bir düşüşün, yukarı hareketin bir sonraki ayağının başlamasını geciktirmesi muhtemel. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan güçlü bir şekilde toparlanırsa, daha düşük seviyelerde sağlam bir satın alma önerecektir. SHIB’in daha sonra 0,000035 dolara ve ardından 0,000039 dolara yükselmesi mümkün.

Toncoin (TON) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Toncoin (TON) 29 Mart’ta toparlanmaya başladı. Bu da boğaların %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 4,78 doları savunmaya çalıştığını gösteriyor. Toparlanma devam ederse, alıcılar fiyatı 5,69 dolarlık genel dirence doğru itmeye çalışacaktır. Yükselen hareketli ortalamalar alıcılara avantaj sağlıyor. Ancak RSI’daki negatif sapma boğa momentumunun yavaşlıyor olduğunu gösteriyor. Fiyat düşer ve 4,78 doların altına inerse satışların yoğunlaşması mümkün. Böylece, TON’un 20 günlük EMA’ya (4,30 dolar) gerilemesi olası. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviye. Çünkü altındaki bir kapanış kısa vadeli bir trend değişikliğine işaret edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x