Tecavüze uğrayan garson kız konuştu: “Mekandan sürünerek kaçtım…”

İstanbul Boğazında bulunan ünlü bir işletmede, müdürü tarafından cinsel istismara uğrayan mağdur kız yaşadıklarını anlattı.

Yaşanan cinsel istismar vakasının gündeme bomba gibi düşmesinin ardından GÜNAYDIN olaya ilişkin yeni delillere ulaştı. İşletme müdürü tarafından verilen alkolün etkisiyle hareket edemeyecek hale gelen mağdur kadın istismara uğradı.

Olay 24 Kasım tarihinde Beşiktaş’ta meydana gelmişti. 33 yaşındaki Selvihan Z. adlı genç kadın ünlü işletmede çalışıyordu. 47 yaşındaki Mecit A. ise aynı işletmenin müdürü olarak görev alıyordu. 24 Kasım günü iş yerinin kapanmasına yakın alkol almaya başlayan Selvihan Z. alkolün dozunu kaçırınca sarhoş olmuştu.

“SÜRÜNE SÜRÜNE TAKSİYE BİNMEYE ÇALIŞTIM”
Skandal olayın gündeme gelmesinin ardından GÜNAYDIN olaya ilişkin yeni bilgilere ulaştı. Selvihan Z. ifadesinin detayında Mecit A.’nın olay günü içkine bir şeyler karıştırıp bilincinin kaybetmesine neden olduğunu, kendisinden geçtiğinde Mecit A.’nın pantolonunu indirmeye çalıştığını kendisinin ise direnerek tutmaya çalıştığını söyledi.
Selvihan Z. ifadesinin devamında, “Mecit A. bacaklarıma ve özel bölgeme dokunmaya başladı. Verdiği içkiyi içtikten sonra bunun içine ne koydunuz diye sordum. İstismara uğradığım sırada sürüne sürüne taksiye binmek için mücadele ettim.” diye konuştu..

İŞLETMENİN KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE EL KONULDU

Şikâyet sonrası emniyet güçleri ünlü işletmenin kamera görüntülerine el koydu. Dava dosyasına eklenen görüntülerde Selvihan Z.’nin mekanda oturduğu masadan tuvalete gitmek için kalktığı sırada ayakta duramadığı önce işletmenin bir çalışanının yardım ettiği ardından Mecit A.’nın genç kadını tuvalete götürdüğü görüldü. Genç kadın tuvalette olduğu sırada tuvalete girip çıkan Mecit A.’nın bir süre sonra elinde içki ile tuvalete girdiği belirli bir süre kaldıktan sonra mağdur kadınla çıktığı görüldü. Dışarı çıktığında ise kameranın kör noktasına gittiği belirlendi.

“İÇİP İÇİP SAPITAN BİRİSİ”

Mecit A. ise verdiği ifadesinde genç kadının işletmelerinde haftada bir yada iki kez çalıştığını, aralarındaki konuşmaların sadece işle ilgili olduğunu söyledi.

Selvihan Z.’nin çok fazla alkol kullandığını ve sapıttığını söyleyen Mecit A. olay günü kapanış sırasında Selvihan’ın taksi bulamadığını dışarıda istifra ettiğini personelinden duyduğunu ardından işletmeye gelip kendisini tuvalete kilitlediğini söyledi..

Daha sonra genç kadının kendisini öpmeye çalıştığını ancak izin vermediğini belirten Mecit A. suçlamaları reddetti..

12 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Genç kadından alınan DNA örneklerinde şüpheliye ait örnekler uyuşunca istismarcı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Mecit A. hakkında, ‘Nitelikli Cinsel İstismar’ suçu kapsamında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak..

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x